Jubileusz 90. urodzin dr. inż. Zbigniewa Klenowicza

dr inż. Zbigniew Klenowicz emerytowany nauczyciel akademicki w dniu 24 czerwca br. obchodził swoje 90-te urodziny (rocznik 1930). Urodził się w Warszawie, walczył w Powstaniu Warszawskim w Szarych Szeregach, odznaczony Krzyżem Walecznych we wrześniu 1944. Jubilat studiował na Politechnice Gdańskiej (1948-1955), a później pracował jako nauczyciel akademicki w obecnej Katedrze Elektrochemii, Korozji i Inżynierii Materiałowej zajmując się naukowo tematyką korozji i metod ochrony przed korozją.

Z okazji tak zacnego jubileuszu władze dziekańskie oraz społeczność Wydziału Chemicznego przygotowały upominki, które wraz z życzeniami i bukietem kwiatów zostały przekazane Jubilatowi przez dr hab. inż. Andrzeja Miszczyka.

Z informacji przekazanych nam przez pana Profesora, wzruszony Jubilat prosił o przekazanie całej społeczności Wydziału Chemicznego podziękowań za pamięć i życzenia.