Nasi młodzi naukowcy laureatami Programu LIDER - X edycji Konkursu

X konkurs w ramach Programu LIDER został rozstrzygnięty. Przypomnę, że LIDER jest programem skierowanym do młodych naukowców, a jego celem jest poszerzenie kompetencji młodych naukowców w samodzielnym planowaniu prac badawczych oraz zarządzaniu własnym zespołem badawczym, podczas realizacji projektów badawczych, których wyniki mogą mieć zastosowanie praktyczne i posiadają potencjał wdrożeniowy. Maksymalna wysokość dofinansowania projektu wynosi 1,5 mln PLN.

Na podstawie listy rankingowej sporządzonej w wyniku postępowania kwalifikacyjnego, finansowanie w X edycji konkursu otrzymały 42 projekty, a pośród nich 3 projekty z naszego Wydziału.

Z przyjemnością informuję Państwa, że naszymi młodymi laureatami są:

• dr inż. Hejna Aleksander - Katedra Technologii Polimerów
    tytuł projektu: Opracowanie technologii wytwarzania spienionych kompozytów poliuretanowo-gumowych do zastosowania w charakterze materiałów tłumiących.
    uzyskał 89,50 punktów, zajął 6 miejsce na liście rankingowej i otrzymał dofinansowanie w wysokości 1 499 125,00 zł
  • dr inż. Szkoda Mariusz - Katedra Chemii i Technologii Materiałów Funkcjonalnych
    tytuł projektu: Zintegrowany prototyp foto-superkondensatora do magazynowania energii elektrycznej otrzymanej w wyniku konwersji promieniowania słonecznego.
    uzyskał 79,00 punktów, zajął 17 miejsce na liście rankingowej i otrzymał dofinansowanie w wysokości 1 417 500,00 zł
  • dr inż. Ferra Bartłomiej - Katedra Biotechnologii Molekularnej i Mikrobiologii
    tytuł projektu: Nowe testy diagnostyczne do wykrywania przeciwciał anty-Toxoplasma gondii w surowicach zwierzęcych oparte na rekombinantowych białkach chimerycznych.
    uzyskał 77,50 punktów, zajął 18 miejsce na liście rankingowej i otrzymał dofinansowanie w wysokości 1 428 850,00 zł

Więcej informacji:

Serdecznie gratulujemy Kierownikom zwycięskich projektów, a pozostałych Państwa zachęcam gorąco do składania wniosków,

Agata Kot-Wasik
Prodziekan ds. Nauki