Aktualności Aktualności

PKA – pozytywna ocena kierunku Chemia

Szanowni Państwo,

miło mi poinformować, że studia I i II stopnia o profilu ogólnoakademickim na kierunku CHEMIA prowadzone na Wydziale Chemicznym Politechniki Gdańskiej Uchwałą Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej z dnia 31 marca 2021 r. otrzymały pozytywną ocenę programową przyznaną na 6 lat. To już trzeci nasz kierunek studiów, który uzyskał tak wysoką ocenę i zarazem najwyższą z przyznawanych zgodnie ze statutem PKA.

Wizytacja ekspertów PKA na naszym Wydziale odbyła się w dniach 14-15 grudnia 2020 r. i  była niewątpliwie wyzwaniem, ponieważ po raz pierwszy miała formę zdalną. To wymagało specjalnego przygotowania całego Wydziału do tej wizytacji, na potrzeby której musieliśmy być nawet operatorami filmowymi.

 

W imieniu Kolegium Dziekańskiego gorąco dziękuję Wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie tak płynnego przebiegu tej wizytacji, za entuzjazm i mobilizację, a samym Katedrom za ciekawe i nietuzinkowe produkcje filmowe. To wszystko przełożyło się na nasz wspólny sukces, dzięki któremu następna ocena programowa na kierunku Chemia powinna nastąpić aż w roku akademickim 2026/2027.

 

prof. dr hab inż. Agata Kot-Wasik
Dziekan