Aktualności Aktualności

Praktyczny przewodnik po eNauczaniu

wideo-spotkania

Szanowni Państwo,

przedstawiamy najważniejsze i aktualne wiadomości dotyczące eNauczania oraz wideo-spotkań (webinariów), zgodnie z pilnymi potrzebami społeczności PG.

  1. W ramach aktywnej współpracy z operatorem webinariów ustały problemy z samodzielnym tworzeniem wideo-spotkań w kursach. Dotychczasowe webinaria tworzone spod eNauczania, które posiadały maksymalną pojemność 50 uczestników, mogą obecnie pomieścić nawet 200 osób. Jednocześnie limit 10 jednoczesnych wydarzeń w skali uczelni podniesiony został do 15 wydarzeń.
    Mamy nadzieję, że pozwoli to na bardziej swobodną pracę w zakresie wideo-spotkań. W razie napotkania problemów technicznych, prosimy oczywiście o zgłaszanie nam takich zdarzeń – w formie maila na adres helpdesk@pg.edu.pl.
  2. Zgodnie z zapowiedziami, na stronie informacyjnej http://pg.edu.pl/enauczanie zamieszczony został news pt. Praktyczny przewodnik po eNauczaniu, który zaprasza Państwa do strony:

    http://pg.edu.pl/enauczanie/przewodnik

    W możliwie krótkim czasie będziemy tam publikować kolejne nagrania filmów (webinariów oraz screencastów) tak, aby dostarczyć niezbędnej wiedzy oraz informacji.
  3. Pierwszy webinar cieszył się takim powodzeniem, że nie wszyscy mogli w nim uczestniczyć. Zapis wideo tego spotkania opublikowany jest w ww. przewodniku. Wyjaśniamy, że zgodnie z zapowiedziami, jego celem było przedstawienie najbardziej fundamentalnych informacji, które nie dla wszystkich odbiorców są oczywiste. Kolejne nagrania będą przedstawiać bardziej konkretne i praktyczne zagadnienia.


Z wyrazami szacunku,
Zespół Centrum Usług Informatycznych