SSOGPTChem „HYBRYDA” srebrnym medalistą konkursu FePoCH

W sobotę, 6 kwietnia 2019 r. odbył się finał III Ogólnopolskiego Festiwalu Pokazów Chemicznych FePoCh, który był orgaznizowany przez Studenckie Koło Chemików Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Coroczni zwycięzcy festiwalu to chemicy o wyjątkowych zdolnościach do prezentowania, popularyzowania i wyjaśniania zjawisk i reakcji chemicznych. Aby zakwalifikować się do konkursu koło naukowe miało nagrać krótki film, który miał za zadanie zaprezentować w ciekawy oczywiście sposób wybraną przez koło reakcję chemiczną, a także zaprezentować same koło naukowe jak i uczelnię. Do ścisłego finału zakwalifikowało się jedynie osiem kół naukowych, w tym Studenckie Stowarzyszenie Oddziału Gdańskiego Polskiego Towarzystwa Chemicznego „Hybryda”.

Dalsze zmagania konkursowe odbywały się już w Dworze Artusa w Toruniu. Nasz Wydział reprezentowali przedstawiciele Hybrydy: Marcin Erdanowski (TCH), Jakub Łopaciuk (TCH), Wojciech Bącalski (CH) i Kacper Bernatek (CH). Panowie zaprezentowali reakcje nadmanganianu potasu z nadtlenkiem wodoru, dwuwodnym kwasem szczawiowym i gliceryną, a także zmianę barwy związku w zależności od pH wodnego roztworu. Ostatecznie na podium konkursu stanęły dwa koła naukowe z Gdańska, przy czym pierwsze miejsce należało do NKCh UG, a drugie miejsce do HYBRYDY, zaś na trzeciej pozycji znalazło się koło naukowe z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wszystkim zwycięzcom, zwłaszcza Hybrydzie, GRATULUJEMY!!