Uroczystość wręczania nagród laureatom Powiatowego Konkursu Chemicznego „Skłodowska Górą!”

29 maja 2019 r. Pani Prodziekan ds. Organizacji Studiów miała przyjemność reprezentować Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej na uroczystości wręczania nagród zwycięzcom Powiatowego Konkursu Chemicznego ,,Skłodowska Górą!”, który objęty był patronatem Wydziału Chemicznego PG. Uroczystość miała miejsce w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej – Curie w Tczewie, a jego pomysłodawczyniami oraz organizatorkami były fantastyczne nauczycielki chemii I LO: Pani Wiesława Cejner-Mania, Pani Anna Barabaś oraz Pani Beata Kamińska, która jest także absolwentką Wydziału Chemicznego PG. Konkurs skierowany przede wszystkim do uczniów klas VIII Szkoły Podstawowej oraz III klas Gimnazjalnych Powiatu Tczewskiego był zorganizowany w ramach obchodów 70-lecia I LO i miał za zadanie sprawdzić wiedzę na temat Marii Skłodowskiej-Curie – patronki szkoły. Jednym z etapów konkursu było zespołowe przygotowanie krótkich filmików dotyczących życia Marii Skłodowskiej-Curie. Najlepsze spośród nich zostały zaprezentowane podczas uroczystości.

Pani Prodziekan wręczyła laureatom i wyróżnionym nagrody ufundowane przez Wydział Chemiczny PG. Przekazała również słowa podziękowania od Pana Dziekana WCh PG wraz z drobnymi upominkami nauczycielom, którzy przygotowali zwycięzców Powiatowego Konkursu Chemicznego. Następnie Pani Prodziekan spotkała się z uczniami II i III klas liceum i przedstawiła kierunki kształcenia realizowane na naszym Wydziale. Całą uroczystość zakończył rewelacyjny pokaz doświadczeń chemicznych przygotowanych przez uczniów I LO i Panią Annę Barabaś.