Współpraca Wydziału Chemicznego PG z Portem Czystej Energii Sp. z o.o.

W dniu 1 czerwca 2021 r. odbyło się spotkanie inaugurujące współpracę naszego Wydziału z Portem Czystej Energii Sp. z o.o.

Port Czystej Energii Sp. z o.o. odpowiedzialny jest za budowę Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Gdańsku, w którym pod koniec 2023 r. uruchomiona zostanie nowoczesna instalacja do produkcji energii elektrycznej i ciepła z odpadów komunalnych.

Podczas spotkania omówione zostały kierunki przyszłej współpracy. Pani Dziekan, prof. Agata Kot-Wasik, zaprosiła Prezesa Sławomira Kiszkurno do współpracy w Radzie Konsultacyjnej Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej. Podczas spotkania omówiono również współpracę z Portem Czystej Energii w ramach realizowanego przez Wydział projektu Baltic Industrial Symbiosis, współfinansowanego z programu Interreg Baltic Sea Region.

W spotkaniu wzięli udział Prezes Portu Czystej Energii - Pan Sławomir Kiszkurno, Dziekan WCh PG - prof. Agata Kot-Wasik, Kierownik Katedry Inżynierii Procesowej i Technologii Chemicznej - prof. Jacek Gębicki oraz Koordynator projektu BIS - dr inż. Joanna Mioduska.