Aktualności Aktualności

Zbiórka materiałów dla szpitali

W ostatnich dniach mnożą się doniesienia o krytycznej sytuacji zaopatrzeniowej w pomorskich szpitalach, którym brakuje rękawiczek, maseczek i innego sprzętu ochronnego, a nawet papieru i długopisów. Szpitale nie otrzymują wsparcia od Wojewódzkiego Sztabu Kryzysowego, ani z Ministerstwa Zdrowia.

Decyzją Pani Dziekan Wydziału Chemicznego prof. Agaty Kot-Wasik została niezwłocznie przekazana gdańskiemu Szpitalowi Zakaźnemu partia płynu dezynfekcyjnego, która została przyjęta z entuzjazmem. 

Jednocześnie prof. Kot-Wasik zwróciła się z apelem o przekazanie niezbędnych artykułów, który spotkał się z żywą reakcją licznych jednostek organizacyjnych Wydziału Chemicznego. Lista ofiarodawców jest zbyt długa by ją wbrew pierwotnym intencjom tutaj przytoczyć, dość powiedzieć że odzew należałoby określić jako powszechny. 

W krótkim czasie zebrano tysiące rękawiczek jednorazowych, maseczki, worki na odpady, środki czystości, artykuły i odczynniki do analiz laboratoryjnych, strzykawki, papier, materiały piśmiennicze, środki dezynfekcji, z których część zobaczyć można na fotografii. Ich ciężar i objętość przekracza możliwości transportowe pojedynczego samochodu osobowego, z czego się niezmiernie się cieszymy. Dziękujemy i prosimy o więcej.

Transport planujemy na początek tygodnia, jednak akcja jest krocząca, prosimy zatem o "przewietrzenie" zasobów. Każda pomoc się przyda, bo trudno jest przewidzieć co nas jeszcze spotka i jak długo trudny czas potrwa.

Więcej o sytuacji pomorskich szpitali można przeczytać np. tu:
https://zdrowie.trojmiasto.pl/Dlugopisy-karteczki-czy-elektroniczne-nanie-Szpitale-apeluja-o-pomoc-n143448.html

https://gp24.pl/krytyczna-sytuacja-w-szpitalach-w-pomorskiem-brakuje-sprzetu-ochronnego/ar/c1-14856879

https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Szpitale-prosza-o-pomoc-w-zdobyciu-sprzetu-ochronnego-n143289.html

W sprawach organizacyjnych proszę kontaktować się z Łukaszem Katlewiczem 
58 347 28 35, 797 306 041.