Doktorant-stypendysta w Katedrze Chemii Organicznej | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-10-04

Doktorant-stypendysta w Katedrze Chemii Organicznej

Logotyp Narodowego Centrum Nauki

Nazwa stanowiska: Doktorant-stypendysta

Wymagania:

Wymaganie stawiane kandydatom:

1. Tytuł zawodowy magistra na kierunku chemia lub biotechnologia w specjalności biotechnologia leków.
  2. Stypendium naukowe może być przyznane osobie, która w chwili rozpoczęcia realizacji zadań w projekcie jest doktorantem na kierunku chemia w szkole doktorskiej lub studium doktoranckim prowadzonym przez uprawnioną jednostkę organizacyjną uczelni, instytut naukowy Polskiej Akademii Nauk, instytut badawczy lub międzynarodowy instytut naukowy działający na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej utworzony na podstawie odrębnych przepisów.
  3. Znajomość języka angielskiego na poziomie B2 w mowie i piśmie, pozwalająca na opracowania wyników naukowych w postaci publikacji, oraz wystąpienia na międzynarodowych konferencjach.
  4. Umiejętność pracy z oprogramowaniem Office, oraz oprogramowaniem naukowym w tym: ChemSketch, ChemOffice, Isis Draw, Top Spin, Mestrenova.
  5. Umiejętność planowania i przeprowadzania syntez chemicznych związków heterocyklicznych.
  6. Udokumentowane minimum trzyletnie praktyczne doświadczenie w pracy laboratoryjnej ze związkami heterocyklicznymi w tym między innymi z pochodnymi indolu, karbazolu, pirydyny.
  7. Umiejętności pracy ze związkami chemicznymi w warunkach beztlenowych i lub bezwodnych
  8. Umiejętność obsługi zautomatyzowanej chromatografii flash.
  9. Zaawansowana znajomość technik spektroskopowych 1H 13 C NMR, IR, MS, pozwalająca na samodzielne analizowanie struktury uzyskanych związków.

Opis zadań:

Realizacja wybranych zadań badawczych w projekcie Opus 20 „Wpływ mimetyków UPF1 ATP na zmutowany immunopeptydom”, nr UMO-2020/39/B/NZ7/02677, realizowanym na Wydziale Chemicznym Politechniki Gdańskiej w Katedrze Chemii Organicznej, kierownik projektu: prof. Theodore Robert Hupp. Zadania te obejmują: syntezę i pełną charakterystykę strukturalną i spektroskopową projektowanych ligandów białek UPF, analizę i interpretację uzyskanych wyników, przygotowanie raportów, prezentacji oraz fragmentów tekstów publikacji naukowych.

Typ konkursu NCN: OPUS – NZ
Termin składania ofert: 8 października 2021, 12:00
Forma składania ofert: email

Warunki zatrudnienia:

Stypendium naukowe na okres 12 miesięcy z możliwością przedłużenia do maksymalnie 48 miesięcy tj do( 31.08.2025r.)

Dodatkowe informacje:

Data rozstrzygnięcia konkursu: 11 października 2021r.
Planowane rozpoczęcie pracy w projekcie: 1 listopada 2021r.
Wymagane dokumenty:
Życiorys kandydata / CV
Lista osiągnięć naukowych, w tym publikacji, wystąpień konferencyjnych,
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych Kandydata na potrzeby konkursu

Kierownik projektu zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej w dniu 8 października 2021r, godz. 12:00 w celu weryfikacji wiedzy i umiejętności kandydata.

Wymagane dokumenty prosimy przesyłać na adres mailowy, dr hab. Sławomir Makowiec: mak@pg.edu.pl

UWAGA! W tytule e-maila prosimy wpisać „Rekrutacja – Stanowisko Doktorant”

Link do ogłoszenia na stronie NCN: https://www2.ncn.gov.pl/baza-ofert/?akcja=wyswietl&id=188027