Podsumowanie Podsumowanie

Pierwsza część podsumowania wychodzi dzisiaj (wtorek, 13.09.16), ponieważ po 20 godzinach pracy w weekend wczoraj pracowałem tylko 5. Może dojdą jeszcze jakieś inne.

Zatem rozpoczynamy od laureatów:

Jak podkreślił w swoim wystąpieniu pan prof. dr hab. inż. Marek Kwiatkowski, przewodniczący jury, poziom prac był wysoki i jury rozpatrywało aż 18 wstępnie wyselekcjonowanych prac, aby wybrać finałową trójkę.

Trzy równorzędne pierwsze nagrody za prezentację plakatową otrzymali (kolejność alfabetyczna wg okręgów):

KRA9. Marcin Wąsowicz z V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie za prezentację pt. Ciekawe właściwości związków chromu (II).

LUB4. Zuzanna Hałas i Oliwia Suryś z III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie za prezentację pt. Zastrzyk energii – gdzie kryje się kofeina.

RZE4. Aleksandra Połeć, Alicja Połeć, Dominika Szwed z Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Prezentek im. Jana Pawła II w Rzeszowie za prezentację pt. Co w wodzie piszczy?

 

Nagroda publiczności za plakat:

TOR 5. Albert Juszczyk, Aleksander Goździewski z Gimnazjum i Liceum Akademickiego w Toruniu za prezentację pt. Metody otrzymywania bizmutu z ogólnodostępnego środka farmakologicznego – Dermatolu.

 

Nagroda za prezentację ustną:

KRA1. Daniel Golec z V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego z Krakowa za prezentację pt. Chemia podglądana w okularze – reakcje mikrokrystaliczne. Pan Golec wzbudził we mnie szczery podziw brawurowo prezentując komunikat przy pięknej letniej pogodzie w pełnym „uzbrojeniu” (garnitur i mucha).

Silnym kandydatem był również komunikat POZ1, lecz niestety nagroda była w tej konkurencji tylko jedna.

 

Wszystkim laureatom raz jeszcze serdecznie gratulujemy.

 

Mam nadzieję, że wywieźli państwo z Gdańska trochę wiedzy i mnóstwo dobrych wspomnień. Pogoda i apetyty dopisały, a brawa dla kucharza po niedzielnym obiedzie były sygnałem, że i ta strona imprezy została przez uczestników doceniona.

Dzisiaj zacznę także zapełniać zakładkę Galerie na stronach V OFMCh. Przypominam, że własne Państwa zdjęcia mogą się tam znaleźć, pod warunkiem przesłania ich na mój lub pani dr hab. inż. Doroty Warmińskiej adres e-mailowy.

 

Strony V OFMCh będą czynne jeszcze przez jakiś czas – przynajmniej do momentu, w którym będę mógł powiadomić wszystkich o następnym (lokalizacja) FMCh.

 

                                               Ostatni raz pozdrawiam

                                        Dr hab. inż. Wojciech Chrzanowski

                                   Prodziekan ds. organizacji studiów WCh PG

                            Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego V OFMCh