Podsumowanie Konferencji IAKOŚ 2017 Podsumowanie Konferencji IAKOŚ 2017


W dniach 17-20 marca 2017 w budynku Centrum Nanotechnologii A odbyła się II edycja Interdyscyplinarnej Akademickiej Konferencji Ochrony Środowiska, czyli IAKOŚ. Współpraca czterech kół różnych wydziałów naszej Alma Mater wydała niezwykle udane owoce...

Wydarzenia towarzyszące na IAKOŚ Wydarzenia towarzyszące na IAKOŚ


Zachęcamy wszystkich uczestników do wypełniania ankiety dotyczącej wydarzeń towarzyszących podczas tegorocznej edycji IAKOŚ 2017. ...

Rozpoczęliśmy przyjmowanie opłat konferencyjnych Rozpoczęliśmy przyjmowanie opłat konferencyjnych


Szanowni Państwo, 13 lutego 2017 rozpoczęliśmy przyjmowanie opłat konferencyjnych. W tym roku  opłata ta wynosi 80 PLN . Obejmuje ona materiały...

Komitet organizacyjny:

 

Koło Naukowe Konfuzor

Koło Naukowe „Konfuzor” zajmuje się przede wszystkim tematyką powiązaną z inżynierią i gospodarką wodną. Od początku naszej działalności organizujemy wykłady prowadzone zarówno przez pracowników uczelni, jak również firmy zewnętrzne. Mają one na celu poszerzanie wiedzy zdobytej w ramach normalnego toku studiów. Ponadto bierzemy udział w rozmaitych imprezach popularyzujących naukę skierowanych zarówno do studentów jak i uczniów szkół w każdym wieku. Dzięki współpracy z firmami branżowymi jesteśmy na bieżąco z nowinkami technicznymi, organizujemy również szkolenia m.in. z zakresu posługiwania się programami wspomagającymi projektowanie. Nasi członkowie mają wiele możliwości pracy indywidualnej. Dzięki otwartości pracowników naukowych oraz techników, członkowie Konfuzora mogą korzystać z zaplecza technicznego i dodatkowej pomocy podczas pracy badawczej i naukowej.
W zeszłym roku byliśmy współorganizatorami konferencji naukowej IAKOŚ, braliśmy udział w wycieczce do laboratoriów SGGW w Warszawie, zwiedzaliśmy zaporę we Włocławku oraz robiliśmy wiele innych ciekawych i fascynujących rzeczy! 

 

 

Koło Naukowe Mikrobiologia w Inżynierii Środowiska

Mikrobiologia w Inżynierii Środowiska (MIŚ) to Koło Naukowe zajmujące się szeroko rozumianą mikrobiologia oraz inżynierią środowiska. Jesteśmy grupą studentów prężnie działających w laboratorium. Przeprowadzamy ciekawe badania, działamy na różnych polach akademickiej społeczności, a także zdobywamy dodatkową wiedzę, która nie jest dostępna dla zwykłych "śmiertelników". Nie straszne nam prowadzenie badań terenowych, hodowanie bakterii i godziny spędzane przy mikroskopie!

 

 

Koło Naukowe Studentów Fizyki Politechniki Gdańskiej

Koło Naukowe Studentów Fizyki Politechniki Gdańskiej swoją działalność rozpoczęło już ponad 40 lat temu. Obecnie w KNSF działa ponad 50 osób, a w jego skład wchodzą Sympatycy i Członkowie Koła, Członkowie Honorowi oraz Zarząd wraz z Opiekunem Naukowym. KNSF tworzą studenci z różnych wydziałów, zrzeszeni w jednym wspólnym celu – popularyzacja nauki oraz promowanie nauk ścisłych. Działalność Koła można podzielić na trzy kategorie: działalność wewnętrzną (seminaria, spotkania/zebrania, wyjścia integracyjne), działalność zewnętrzną (organizowanie wydarzeń, pokazy doświadczalne/edukacyjne dla szkół, wyjazdy szkoleniowe do firm oraz instytutów) oraz działalność charytatywną (hospicjum Gdańskie, Caritas). Do tej pory Koło stworzyło około 70 projektów naukowych, które są wykorzystywane w pokazach oraz innych wydarzeniach popularnonaukowych. Większymi projektami zrealizowanymi przez KNSF są nanorurki węglowe otrzymane metodą CVD, Theremin, Sonoluminescencja, Maszyna Rube-Goldberga czy też SKY PG.
KNSF co roku angażuje się w organizację wielu wydarzeń. Zalicza się do nich m.in. Bałtycki Festiwal Nauki (impreza organizowana na większości uczelni wyższych na całym Pomorzu), Gdańskie Spotkania z Energią Odnawialną (wydarzenie promujące zieloną energię), Gdańskie Spotkania z Nanotechnologią, czy od ubiegłego roku Interdyscyplinarną Akademicką Konferencję Ochrony Środowiska. Zaangażowanie i ciężka praca Członków Koła zaowocowała przyznaniem I miejsca w kategorii Koło Roku 2013 w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego ,,StRuNa”.

 

 

Naukowe Koło Chemików Studentów Politechniki Gdańskiej

Naukowe Koło Chemików Studentów Politechniki Gdańskiej to organizacja zrzeszająca studentów od ponad 90 lat. Do stałych projektów realizowanych przez Członków Koła należy „Chemia bez granic”, czyli coroczny cykl zajęć laboratoryjnych z licealistami z pomorskich szkół. Ponadto NKCh SPG czynnie uczestniczy w Bałtyckim Festiwalu Nauki, Forum Organizacji i Kół Akademickich, organizuje wycieczki technologiczne, współpracuje z Katedrami Wydziału Chemicznego, a także wykonuje analizy dla przemysłu. Członkowie i Aspiranci Koła nie tylko uczestniczą w konferencjach naukowych ale także organizują własne – w marcu tego roku odbyła się pierwsza edycja Interdyscyplinarnej Akademickiej Konferencji Środowiskowej. Działalność NKCh SPG nie ustaje nawet podczas wakacji – tradycją stał się obóz naukowy we Władysławowie, na którym realizowane są projekty własne, a także badania na zlecenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.

Wyświetlanie zdjęcie 1.jpg  Wyświetlanie zdjęcie 2.jpg


 Sponsorzy:

Patroni medialni:

Patroni honorowi:

Rektor Politechniki Gdańskiej

oraz Dziekani Wydziałów:

Partnerzy: