ScienceCom w Centrum Nauki Experyment

W piątek i sobotę, 22 i 23 listopada 2019 r. wzięliśmy udział w festiwalu kół naukowych i środowisk akademickich ScienceCom organizowanym przez Centrum Nauki EXPERYMENT! Podczas wydarzenia zaprezentowaliśmy pokaz niezwykłych doświadczeń chemicznych na scenie oraz przygotowaliśmy stoisko przy którym można było poeksperymentować z nami w ramach Bazaru Naukowego. Uczestniczyliśmy także w wykładach i warsztatach przygotowanych specjalnie dla przedstawicieli kół naukowych.

Na całym świecie dziedzina, jaką jest Science Communication, czyli komunikowanie nauki, została nie tylko doceniona, ale wręcz uznana za niezbędną dla współczesnej ekonomii. Jej zadanie jest proste – ma sprawić, że ludzie zaczną naprawdę rozumieć, co dzieje się w zaciszu laboratoriów i gabinetów naukowców i jaką wagę mają ich prace. Jej efekty nie dotyczą pompowania ego naukowców, a są znacznie bardziej praktyczne. Większe zrozumienie nauki sprawia, że łatwiej jest pozyskać granty, skomercjalizować projekt, a także przynosi znaczne korzyści społeczne. Naukowcy na całym świecie uczą się komunikacji, by móc sprawnie i w przyjazny sposób opowiadać o tym, co ważne.

Serdecznie dziękujemy Centrum Nauki Experyment za zaproszenie i organizację wydarzenia. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia relacji z ScienceCom:

  

 


Sponsorzy