Jesienne badania terenowe w Nadmorskim Parku Krajobrazowym! | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-09-30

Jesienne badania terenowe w Nadmorskim Parku Krajobrazowym!

Jesienne badania terenowe w Nadmorskim Parku Krajobrazowym

Jak co kwartał udaliśmy się do Władysławowa na sezonowe badanie jakości wód powierzchniowych w okresie 30 września- 04 października 2022r.

W ramach wyjazdu uczestnicy mieli okazję nauczyć się zasad działania jednej z technik pomiarowych, jaką jest spektrofotometria. Każdy członek i aspirant naszego koła mógł sprawdzić siebie zarówno w laboratorium jaki i terenie. Podczas analiz ilościowych w terenowym laboratorium badano jony: amonowe, azotanowe (III), azotanowe(V), ortofosforowe (V). W punktach poboru próbek monitorowano także jakość wód pod kątem zawartości tlenu, pH oraz przewodności. Uczestnicy badań mieli także możliwość przygotowania raportu z zebranych wyników dla Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, co poszło im bardzo sprawnie.

Wyjazd był realizowany dzięki wsparciu przez Wydział Chemiczny, Nadmorski Park Krajobrazowy oraz Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej.