IAKOŚ 2023 | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-10-27

IAKOŚ 2023

W dniach 21- 23 września już po raz 8 mieliśmy przyjemność być organizatorami Interdyscyplinarnej Akademickiej Konferencji Ochrony Środowiska wraz z kołami: Mikrobiologia w Inżynierii Środowiska oraz Konfuzor. W tym roku gościliśmy ponad 100 osób, którzy mieli okazję wygłosić komunikaty ustne oraz zaprezentować postery.

Szczególne zaangażowanie podczas konferencji wykazali udział: Joanna Jóźwik, Łucja Kozicka Jakub Cydejko oraz Anfisa Ronda. Ogromnym wsparciem podczas trwania konferencji byli wolontariusze: Karolina Budnarowska, Klaudia Strus, Hubert Kwiatkowski, Alicja Fedor, Marcin Jaszczak, Michał Orłowski, Damian Sekulak, Tomasz Wojnowski oraz Dominika Osiecka.

Szczególne podziękowania należą się także Dziekan Wydziału Chemicznego, która objęła patronem i wsparła finansowo naszą konferencję.

Pośród uczestników konferencji komisje wyłoniły najlepsze wystąpienia i prace:
W kategorii wystąpienia ustne:

• I miejsce Natalia Chojecka „Wieże dla nietoperzy – Polska jako europejski pionier we wdrażaniu nowych rozwiązań ochronnych”
  • II miejsce Marcin Czubaszek „Znaczenie żagli rotorowych w ograniczeniu negatywnego wpływu transportu morskiego na środowisko”
  • III miejsce Michał Kucała „Elastyczne pianki poliuretanowe z udziałem surowców odnawialnych”
  • Wyróżnienie: Kornelia Pyżewicz „Skuteczność koagulacji jako wstępny proces oczyszczenia ścieków szarych przygotowujący do dalszego oczyszczania z zastosowaniem procesów membranowych”

W kategorii plakaty naukowe:

• I miejsce: Martyna Gloc „Oczyszczanie ścieków zawierających związki miedzi z wykorzystaniem odpadów włókienniczych.”
  • II miejsce: Karolina Budnarowska „Materiały drewnopochodne jako główne źródła emisji terpenów w pomieszczeniach mieszkalnych.”
  • III miejsce: Michalina Pielaszewska „Wykorzystanie przenośnych urządzeń pomiarowych w celu scharakteryzowania jakości powietrza wewnętrznego w ośrodkach opieki nad osobami starszymi”
  • Wyróżnienie: Milena Nocoń "Ekstrakcja metali ciężkich z odpadów hutniczych z wykorzystaniem kwasowych czynników ługujących"

Jesteśmy dumni, że nasza konferencja z roku na rok zyskuje coraz większą popularność i jest wspaniałym miejscem do wymiany wiedzy. Liczymy, że w następnym roku frekwencja będzie jeszcze większa, do zobaczenia!