Seminarium międzywydziałowe 21.04.2022 | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Seminarium międzywydziałowe 21.04.2022

21 April 2022 13:15 - 15:00

Wystąpienie, w ramach wspólnego międzywydziałowego seminarium Wydziału Farmaceutycznego GUMed, Wydziału Chemii UG oraz Wydziału Chemicznego PG.  Wystąpienie zatytułowane

Dwa oblicza biomateriałów

wygłosi dr hab. inż. Justyna Kucińska-Lipka, prof. PG, pracownik Katedry Technologii Polimerów Wydziału Chemicznego PG.

Seminarium odbędzie się 21.04.2022 o godzinie 13.15 w trybie hybrydowym - w audytorium 1.4 w budynku Chemii C Wydziału Chemicznego PG, oraz z wykorzystaniem platformy MS Teams.

Notka biograficzna prelegentki:

Dr hab. inż. Justyna Kucińska-Lipka, profesor uczelni, jest pracownikiem Katedry Technologii Polimerów, Wydziału Chemicznego PG. Stopień doktora nauk technicznych w zakresie technologii chemicznej został jej nadany uchwałą Rady Wydziału Chemicznego PG z dnia 12.12.2007r., a 12.09.2018r. uchwałą tejże Rady został jej nadany stopień doktora habilitowanego w zakresie technologii chemicznej. W tym roku została również awansowana na stanowisko profesora Uczelni. Od początku swojej kariery naukowej zajmowała się syntezą, modyfikacją i charakterystyką poliuretanów mających zastosowanie w medycynie i technologiach addytywnych (druk 3D). Aktualnie prowadzone badania skupiają się na technologiach przyrostowych mających zastosowanie w wytwarzaniu zarówno hybrydowych systemów uwalniania substancji małocząsteczkowych jako składowych warstw opatrunkowych oraz systemów degradowalnych, mających zastosowanie m.in. w otolaryngologii. Sumarycznie kierowała 12 oraz wykonywała pracę w 8 różnych projektach naukowych jak i przy współpracy z przemysłem.

Dr hab. inż. Justyna Kucińska-Lipka do 2022 roku wypromowała 75 prac inżynierskich oraz 53 magisterskich, była recenzentem 57 prac inżynierskich i 46 magisterskich. Jest również promotorem 7 doktoratów (w tym 2 wdrożeniowych). Jest współautorem 98 artykułów naukowych, jej prace zostały cytowane 1157 razy, a jej indeks Hirscha wynosi 15. Jest również współautorem 7 patentów polskich i międzynarodowych.

Adres URL dla wydarzenia ONLINE

Dołącz do wydarzenia