Seminarium wydziałowe "Nowe rozwiązania analityczne oraz ich zastosowanie w lipidomice" | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Wydarzenia

9 Listopad 2023 13:15

Serdecznie zapraszamy na seminarium wydziałowe dnia 9 listopada o godzinie 13:15 w Audytorium 1.4, Chemia C.

Wystąpienie przedhabilitacyjne, zatytułowane

„Nowe rozwiązania analityczne oraz ich zastosowanie w lipidomice”

wygłosi dr inż. Weronika Hewelt-Belka.

Absolwentka Politechniki Gdańskiej, Wydziału Chemicznego kierunku Biotechnologia, specjalność Biotechnologia Leków. Posiada stopień naukowy doktora w zakresie nauk chemicznych.

Prowadzi badania w dziedzinie lipidomiki, skupiając się na opracowaniu nowych rozwiązań analitycznych oraz ich wykorzystaniu do charakteryzowania lipidomu w różnego rodzaju układach biologicznych. Badania stanowiące osiągnięcie habilitacyjne dotyczyły m.in. scharakteryzowania na poziomie cząsteczkowym składu lipidów w próbkach biologicznych takich jak mleko ludzkie, mieszanki mlekozastępcze, nasiona roślin oleistych, jak siemię lniane, oraz komórki cyjanobakterii.

Adres wydarzenia

Audytorium 1.4, Chemia C