Zapraszamy na otwarte wykłady Profesora Rui Pedrosa z Politechniki w Leirii | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Zapraszamy na otwarte wykłady Profesora Rui Pedrosa z Politechniki w Leirii

15 May 2024 12:00 - 14:00

Serdecznie zapraszamy na otwarte wykłady Profesora Rui Pedrosa z Politechniki w Leirii.

Spotkanie odbędzie się w 15 maja 2024 roku w godz. 12:00-14:00 w auli C107 Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Wita Stwosza 59, Gdańsk.

Wykłady przeprowadzone będą w formie hybrydowej. Link do wersji on-line: Dołącz do konwersacji

Harmonogram wydarzenia

12:00-12:45 Wykład “Unveiling Marine Drug Discovery: Exploring Key Success Stories”
12:45-13:15 Przerwa kawowa
13:15-14:00 Wykład “Seaweeds potential: high value biocompounds for biotechnological and therapeutic applications”

Informacje o wykładowcy

Rui Pedrosa od 2008 roku pełni funkcję Profesora Koordynatora na Uniwersytecie Politechnicznym w Leirii, a od 2014 roku Kierownika Badań w jednostce naukowej MARE-Politechnika Leirii. Od 2018 do 2022 roku był Rektorem Uniwersytetu, pełniąc jednocześnie funkcję Wiceprezydenta NERLEI. Założył i przewodniczył RUN-EU w latach 2020-2022, a w okresie 2014-2018 był Wiceprzewodniczącym ds. Badań i Innowacji na Uniwersytecie. Działalność na polu biotechnologii morskiej, farmakologii i biologii komórkowej, przyczyniła się do uzyskania międzynarodowych patentów oraz opublikowania ponad 100 recenzowanych prac. Profesor Pedrosa jest również autorem czterech książek. Aktywnie nadzoruje studentów studiów magisterskich i doktoranckich, będąc kierownikiem licznych projektów krajowych i międzynarodowych.

Gospodarzem spotkania będzie prof. Magdalena Gabig-Cimińska z Katedry Biologii i Genetyki Medycznej, Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Inicjatywa powstała w ramach współpracy Uniwersytetu Gdańskiego oraz Politecnico de Leiria.

Adres URL dla wydarzenia ONLINE

Dołącz do wydarzenia

Adres wydarzenia

Aula C107 Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Wita Stwosza 59, Gdańsk