Zjazd absolwentów rocznika 1972 z okazji 50. rocznicy otrzymania dyplomów | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-07-04

Zjazd absolwentów rocznika 1972 z okazji 50. rocznicy otrzymania dyplomów

Uczestnicy zjazdu absolwentów Wydziału Chemicznego PG rocznik 1972
Uczestnicy zjazdu absolwentów Wydziału Chemicznego PG rocznik 1972. Fot. Mateusz Bisewski

W dniu 11 czerwca 2022 roku w Audytorium Chemicznym odbył się kolejny zjazd absolwentów Wydziału Chemicznego, którzy kończyli studia w 1972 roku.  Zjazd został zorganizowany dla uczczenia 50 rocznicy otrzymania dyplomów. Na zjazd przyjechało z kraju i zagranicy 50 jubilatów.

Na wstępie zebrani uczcili chwilą ciszy pamięć absolwenta tego rocznika, wieloletniego dziekana Wydziału Chemicznego i Rektora Politechniki Gdańskiej, zmarłego w 2019 roku prof. Jacka Namieśnika. Następnie wysłuchali wspomnienia o poprzednich zjazdach, organizowanych co 5 lat od 1992 roku. W kolejnych punktach programu głos zabrali goście zaproszeni na zjazd. Informację o przeszłości i przyszłości Politechniki Gdańskiej przedstawił prorektor Politechniki prof. Sławomir Milewski, a Dziekan Wydziału Chemicznego prof. Agata Kot-Wasik przedstawiła informację o aktualnym stanie i dokonaniach Wydziału Chemicznego. Po wysłuchaniu informacji dostojni goście wręczyli zebranym honorowe dyplomy i pamiątkowe medale Politechniki Gdańskiej. Kolejnym, tradycyjnym punktem programu był okolicznościowy, przyjęty z dużym zainteresowaniem, wykład o wyzwaniach stojących przed polskim przemysłem chemicznym, przygotowany i wygłoszony przez prof. Bożennę Kawalec-Pietrenko. Nieodłącznym i koniecznym elementem zjazdu był zbiorowy portret jego uczestników, dokumentowany zdjęciem na schodach Gmachu Głównego Politechniki. Zjazd zakończył się spotkaniem towarzyskim zorganizowanym w Minicentum Konferencyjnym Wydziału Chemicznego.