Laureaci nagród w Konkursie Komitetu Chemii Analitycznej PAN | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-05-18

Laureaci nagród w Konkursie Komitetu Chemii Analitycznej PAN

Logo KChA PAN

Komitet Chemii Analitycznej PAN corocznie ustanawia nagrody za prace doktorskie z dziedziny chemii analitycznej. W tym roku laureatami konkursu zostali:

Dr inż. Marta Bystrzanowska nagroda firmy WITKO w kategorii: za osiągnięcia w zakresie rozwoju i stosowania technik przygotowania próbek do analizy, za pracę doktorską zatytułowaną: „Zastosowanie technik wielokryterialnego podejmowania decyzji do doboru odczynników i procesów chemicznych” – promotor dr hab. inż. Marek Tobiszewski, prof. uczelni.

Dr inż. Monika Śmiełowska  nagroda firmy Polygen w kategorii: Nagroda za najlepszą rozprawę doktorską z chemii analitycznej, za pracę doktorską zatytułowaną: „Nowe rozwiązania w analityce polibromowanych eterów difenylowych (PBDE) w próbkach o skomplikowanym składzie matrycy” – promotor prof. dr hab. inż. Bożena Zabiegała.

Laureatkom nagród składamy serdeczne gratulacje i życzenia dalszych sukcesów.