FOKA na Politechnice Gdańskiej? | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-03-22

FOKA na Politechnice Gdańskiej?

Dwie kobiety w białych fartuchach laboratoryjnych  rozmawiają z inną kobietą. Stoją przy stanowisku z napisem "Koło Studentów Biotechnologii". Na stole przed nimi leżą książki, ulotki, szkła laboratoryjne i słodycze, a za nimi widać różne kolorowe plakaty.
Stanowisko KSB na Forum Organizacji i Kół Akademickich podczas Dni Otwartych PG. Fot. Julia Mańkowska
FOKA, czyli Forum Organizacji i Kół Akademickich, może zostać opisana tylko w jeden sposób - dwa dziedzińce, kilkadziesiąt stanowisk, dziesiątki studentów, setki maturzystów i mnóstwo zabawy!

We wtorek, 21 marca, odbył się stacjonarny Dzień Otwarty Politechniki Gdańskiej. W ramach tego wydarzenia odbyły się m.in. wykłady, zajęcia laboratoryjne, a nawet gra terenowa. Wszystkie aktywności cieszyły się dużym zainteresowaniem maturzystów. Nie inaczej było w przypadku FOKA!

Dzięki Forum Organizacji i Kół Akademickich zdobyliśmy możliwość zaprezentowania naszej działalności licealistom, a tym samym również potencjalnym przyszłym członkom KSB. Przedstawiciele naszego koła opowiadali zainteresowanym osobom o tajnikach biotechnologii oraz szczegółach naszej działalności. Zadbaliśmy też o produkcję dopaminy w organizmach naszych rozmówców - w każdej chwili mogli się poczęstować przygotowanymi przez nas słodkościami!

FOKA została zwieńczona rozdaniem nagród i dyplomów oraz wspólnym tańczeniem belgijki. KSB zostało uhonorowane dyplomem z podziękowaniem za adopcję foki szarej. Została już ona członkinią naszej biotechnologicznej rodziny i otrzymała imię "Ependorfka".

Nie możemy się już doczekać przyszłorocznych Dni Otwartych Politechniki Gdańskiej!