Ogłaszamy nabór studentów do projektu WARzOP! | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-06-10

Ogłaszamy nabór studentów do projektu WARzOP!

Czarny robot, poruszający się po czarnym pasie na białej planszy.
Robot STRINGFOLLOWER wykonany w Akademii Roboilo. Fot. Piotr Duzinkiewicz
W związku z przygotowaniami do startu w zawodach pojazdów robotycznych w 2025 roku, Koło Naukowe Studentów Biotechnologii ogłasza nabór do drużyny przygotowującej nowy pojazd w projekcie WARzOP (Wielozadaniowy Autonomiczny Robot z autorskim Ogumieniem Polimerowym).

Kogo szukamy?

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych rozwijaniem własnych kompetencji i umiejętności, w oparciu o dobrą zabawę i samodzielną pracę przy wspólnym projektowaniu i budowie pojazdów autonomicznych w multidyscyplinarnym zespole. Prace będą obejmowały także opracowanie polimerów tworzonych z zasadami zielonej chemii dostosowanych do specyficznych potrzeb.

Nabór prowadzony jest do udziału między innymi w największych i najbardziej znanych na świecie zawodów wpisanych do Księgi rekordów Guinnessa: „RoboGames” (zwanych też Olimpiadą Robotów) które w kwietniu 2025 roku odbędą się w San Jose w Californi w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

Możliwe są także dodatkowe specjalistyczne, certyfikowane kursy dopasowane do potrzeb członków zespołu.

Jak aplikować?

Nabór do projektu odbędzie się na podstawie przygotowanych CV wysłanych na adres mailowy (w terminie do 17.VI.2024 r. włącznie):

pawel.filipkowski@pg.edu.pl

CV należy przesyłać w formacie wymaganym przez Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, dostępnym na stronie Ministerstwa.

O ostatecznym wyborze do zespołu (poza dorobkiem i dotychczasową aktywnością) będzie decydowała rozmowa rekrutacyjna. Konieczna jest udokumentowana znajomość języka angielskiego na poziomie minimum B2 (certyfikat do uzyskania w Centrum Języków Obcych PG) do 21.VI.2024 r.

Spotkania organizacyjne

Szczegóły związane z udziałem i ewentualnym dofinansowaniem w ramach projektu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego pt. „Wsparcie studentów w zakresie podniesienia ich kompetencji i umiejętności” (Działanie 01.05 Umiejętności w szkolnictwie wyższym, Program Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027) zostaną omówione na spotkaniach organizacyjnych, które odbędą się w:

środę 12.06.2024 r. Chemia A (bud. nr 6) - pokój 02, godzina 12:15 oraz

czwartek 13.06.2024 r., Chemia B (bud. nr 7) pokój 211, o godz. 14:15

Zapraszamy studentów wszystkich uczelni, wydziałów, kierunków i specjalności!