O nas | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Część składu Koła Studentów Biotechnologii Fot. KSB PG

Koło Studentów Biotechnologii to organizacja studencka zrzeszająca osoby zainteresowane nie tylko samą biotechnologią, ale także dziedzinami, które tworzą jej rdzeń - biologią, chemią, medycyną, farmacją czy żywnością.

KSB działa przy Katedrze Biotechnologii Molekularnej i Mikrobiologii Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej, a początki działalności koła sięgają roku 2000.

Od ponad dwudziestu lat nasze koło jest niezmiennie napędzane ideą działalności proedukacyjnej. Możemy z dumą powiedzieć, że na przestrzeni wszystkich lat naszej działalności, przekazaliśmy nową wiedzę setkom, a nawet tysiącom osób. Było to możliwe dzięki naszemu nieustannemu zaangażowaniu w różnorakie wydarzenia, między innymi:

• Bałtycki Festiwal Nauki;
  • Forum Organizacji i Kół Akademickich;
  • konferencje naukowe;
  • wykłady otwarte;
  • szkolenia mikrobiologiczne dla licealistów.

Nie mamy jednak zamiaru spocząć na laurach i osiągnięciach starszych członkiń i członków KSB - ciągle szukamy nowych sposobów na rozwój i planujemy niekonwencjonalne sposoby dzielenia się zdobytą przez nas wiedzą.