Oferta pracy | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-09-12

Oferta pracy

Logo KTLiB
Katedra Technologii Leków i Biochemii Wydziału Chemicznego PG poszukuje osoby na stanowisko doktoranta/stypendysty w celu realizacji zadań badawczych w projekcie OPUS.

Oferta pracy

Katedra Technologii Leków i Biochemii Wydziału Chemicznego PG poszukuje osoby na stanowisko doktoranta/stypendysty w celu realizacji zadań badawczych w projekcie OPUS „Rozszczepialne koniugaty nanonośnik molekularny:antymetabolit o działaniu przeciwdrobnoustrojowym". Kwota stypendium naukowego wynosi 3000 PLN/miesiąc przez okres 12 miesięcy.

Wymagania:
  • Ukończone studia II stopnia na kierunku Biotechnologia. Posiadanie tytułu zawodowego magistra lub magistra inżyniera;
  • w chwili rozpoczęcia realizacji zadań w projekcie - status doktoranta, uczestnika studiów doktoranckich lub szkoły doktorskiej, prowadzonych przez uprawnioną jednostkę organizacyjną uczelni, instytut naukowy Polskiej Akademii Nauk, instytut badawczy lub międzynarodowy instytut naukowy działający na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, utworzony na podstawie odrębnych przepisów;
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B2 lub wyższym;
  • doświadczenie w prowadzeniu prac laboratoryjnych w zakresie badania właściwości biologicznych związków o działaniu przeciwdrobnoustrojowym;
  • udokumentowany dorobek w postaci publikacji w czasopismach naukowych.
Opis zadań:
  • określanie aktywności przeciwdrobnoustrojowej oraz cytotoksyczności koniugatów typu NN:ŁR:IE (nośnik nanomolekularny: łącznik rozszczepialny: inhibitor enzymatyczny);
  • badanie mechanizmów działania koniugatów typu NN:ŁR:IEi;
  • udział w przygotowaniu publikacji naukowych prezentujących wyniki projektu;
  • prezentacja wyników badań na konferencjach i seminariach.

Typ konkursu NCN: OPUS – ST
Termin składania ofert: 29 września 2022, 23:59
Forma składania ofert: e-mail

WYMAGANE DOKUMENTY

Kandydaci proszeni są o dostarczenie następujących dokumentów:

• list motywacyjny;
  • CV;
  • kopia dyplomu ukończenia studiów;
  • życiorys naukowy ze wskazaniem zainteresowań badawczych;
  • wykaz dotychczasowego dorobku naukowego;
  • ewentualnie, inne dokumenty potwierdzające spełnienie wymagań;
  • oświadczenie o zapoznaniu się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych dla osób uczestniczących w konkursie na zatrudnienie pracownika naukowego.

Konkurs rozstrzygnie komisja powołana przez rektora, zgodnie z regulaminem przyznawania stypendiów naukowych w projektach badawczych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki. Od decyzji Komisji nie przysługuje odwołanie. Konkurs może zostać zamknięty bez wyłonienia kandydata. Prosimy o umieszczenie klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie dla potrzeb niezbędnych przy procesie rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o Ochronie Danych Osobowych j.t. Dz. U. z 2016 r. poz. 922). Jednocześnie zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (j.t. Dz. U. z 2016 r. poz. 922) przyjmuję do wiadomości, że administratorem zebranych danych osobowych jest Politechnika Gdańska z siedzibą w Gdańsku na ul. Narutowicza 11/12. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji procesu rekrutacji. Mam prawo dostępu do treści podanych danych i ich poprawiania".

TERMIN ROZSTRZYGNIĘCIA KONKURSU: 30.09.2022
PLANOWANY TERMIN ZATRUDNIENIA: 01.10.2022

MIEJSCE I FORMA SKŁADANIA OFERT:

Dokumenty należy składać na adres poczty elektronicznej kierownika projektu prof. dr hab. inż. Sławomira Milewskiego (slamilew@pg.edu.pl
Wybrani kandydaci mogą zostać zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Dokumentacja złożona przez kandydatów zostanie oceniona przez komisję, której przewodniczy kierownik projektu, prof. dr hab. inż. Sławomir Milewski. Decyzja komisji będzie przedstawiona na stronie Wydziału Chemicznego PG do 01.10.2022 r.
KONTAKTOWY ADRES E-MAIL: slamilew@pg.edu.pl
W TYTULE E-MAILA NALEŻY WPISAĆ: Konkurs_doktorant_stypendysta_