Staż naukowy | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-10-21

Staż naukowy

Agnieszka Potęga
Pracownik naszej katedry, dr inż. Agnieszka Potęga, odbyła staż naukowy w Instytucie Chemii Nieorganicznej i Analitycznej Westfalskiego Uniwersytetu w Münster.

Miło nam poinformować, że w dniach 12.09 – 07.10.2022 pracownik naszej katedry, dr inż. Agnieszka Potęga odbyła kolejny już w tym roku staż naukowy. Staż naukowy został zrealizowany w Instytucie Chemii Nieorganicznej i Analitycznej Westfalskiego Uniwersytetu w Münster w zespole prof. dr. Uwe Karsta.

Tematyka badań: Poznanie różnych aspektów elektrochemii sprzężonej ze spektrometrią mas, w tym w szczególności badania symulacji elektrochemicznej metabolizmu fazy I i II  wybranych związków przeciwnowotworowych wraz z charakterystyką spektrometryczną wytwarzanych produktów elektrochemicznych, a także badanie możliwych oddziaływań form reaktywnych z białkami.

Serdecznie gratulujemy zaangażowania!