Dni Nauki w Uniwersyteckim Liceum Ogólnokształcącym w Tczewie | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-04-24

Dni Nauki w Uniwersyteckim Liceum Ogólnokształcącym w Tczewie

KTLiB
Dr inż. Tomasz Laskowski oraz dr inż. Paweł Szczeblewski przeprowadzili wykłady w Uniwersyteckim Liceum Ogólnokształcącym w Tczewie.

4.04.2023 r. w ramach Dnia Nauki w Uniwersyteckim Liceum Ogólnokształcącym w Tczewie pracownicy naukowo-dydaktyczni KTLiB: dr inż. Tomasz Laskowski oraz dr inż. Paweł Szczeblewski przeprowadzili wykłady dotyczące spektrometrii mas oraz spektroskopii NMR. W ostatnim czasie elementy obu technik zostały ujęte w programie nauczania zakresu rozszerzonego z chemii dla liceów ogólnokształcących, w związku z tym zadnia powiązane z interpretacją widm masowych oraz NMR mogą pojawić się na egzaminie maturalnym.