Politechnika Talentów | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-09-22

Politechnika Talentów

Warsztaty dla uczniów najlepszych liceów i techników z województwa pomorskiego
Pracownicy naszej Katedry, dr inż. Kamila Rząd oraz dr inż. Agnieszka Potęga poprowadziły warsztaty dla uczniów najlepszych liceów i techników w ramach II edycji szkoły letniej „Politechnika Talentów".

W dniach 19 – 20.09.2024 pracownicy naszej Katedry, dr inż. Kamila Rząd oraz dr inż. Agnieszka Potęga poprowadziły warsztaty dla uczniów najlepszych liceów i techników z województwa pomorskiego w ramach II edycji szkoły letniej „Politechnika Talentów”. Podczas zajęć laboratoryjnych pt.: „Hodowla szafirowych kryształów: Laboratorium Krystalizacji Lizozymu z Jaja Kurzego” uczniowie poznali sztukę hodowli kryształów i zgłębiali sekrety krystalizacji białka lizozymu z jaja kurzego, odkrywając jednocześnie niezwykłe zastosowania tych unikalnych struktur w badaniach biologicznych i farmaceutycznych. Pomocy przy przygotowaniu sali laboratoryjnej oraz niezbędnych odczynników udzieliła dr inż. Ewa Paluszkiewicz.