Finał VII Edycji Konkursu PZPTS na najlepszą pracę dyplomową | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-12-20

Finał VII Edycji Konkursu PZPTS na najlepszą pracę dyplomową

Final

19. grudnia na Wydziale Chemicznym Politechniki Gdańskiej odbył się Finał VII Edycji Konkursu na najlepszą pracę dyplomową na temat nowatorskiego zastosowania tworzyw sztucznych, którego organizatorem jest Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych.
Nasza doktorantka, Joanna Smorawska zajęła II miejsce za pracę zatytułowaną "Struktura chemiczna, właściwości termiczne, mechaniczne oraz przetwórcze alifatycznych bio-poli(etero-uretanów) otrzymywanych z udziałem biopochodnego diizocyjanianu". Promotorem pracy była dr inż. Ewa Głowińska. W tym roku do konkursu zgłoszono 16 prac z całej Polski.
Celem konkursu jest promowanie nowatorskich rozwiązań dla wykorzystania tworzyw sztucznych w gotowych wyrobach oraz upowszechnianie wiedzy na temat tworzyw sztucznych.

Więcej informacji: https://www.plastech.pl/wiadomosci/Najlepsze-prace-dyplomowe-z-zakresu-nowatorskiego-19074