AGATHONY 2024 - gala wręczenia nagród | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-03-28

AGATHONY 2024 - gala wręczenia nagród

AGAKTP

W dniu 22.03.2024 odbyła się na WCh uroczystość AGATHONY, poświęcona nagrodzeniu pracowników zasłużonych dla Wydziału Chemicznego.

Z Katedry Technologii Polimerów:

• nagrodę im. Wandy Szczepuły - dla młodych pracowników (w kategorii TECH) otrzymała dr inż. Paulina Kosmela za publikację: A. Olszewski, A., Kosmela, P., & Piszczyk, Ł. A novel approach in wood waste utilization for manufacturing of catalyst-free polyurethane-wood composites (PU-WC). Sustainable Materials and Technologies, 2023, 36, e00619 (200pkt, IF = 9.6).
  • nagrodę im. Tadeusza Pompowskiego -  za wybitne osiągnięcia naukowe i technologiczne, mające duży wpływ społeczny otrzymali prof. dr hab. Ewa Klugmann-Radziemska (KKiME) oraz dr inż. Maciej Sienkiewicz za „Opracowanie technologii recyklingu modułów fotowoltaicznych z krystalicznego krzemu”.

Za działalność na rzecz Wydziału przyznane zostały czeki dydaktyczne. Wśród licznej grupy Laureatów znaleźli się pracownicy naszej Katedry:

• dr inż. Paulina Kosmela – czek platynowy 45h
  • prof. dr hab. inż. Janusz Datta - czek srebrny 25h oraz czek dodatkowy 15h
  • dr inż. Ewa Głowińska – czek srebrny 25h oraz czek dodatkowy 10h
  • dr hab. inż. Łukasz Piszczyk – czek srebrny 25h
  • dr hab. inż. Justyna Kucińska-Lipka – czek brązowy 15h oraz czek dodatkowy 15h
  • dr inż. Krzysztof Formela – czek brązowy 15h oraz czek dodatkowy 10h

Wszystkim laureatom jeszcze raz gratulujemy!