O nas | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

O nas

Koło Naukowe Technologii Polimerów ”TECH-POL” to organizacja studencka na Wydziale Chemicznym, która zapoczątkowała działalność w 2014 roku. W 2022 roku dzięki zaangażowaniu grupy aktywnych studentów koło reaktywowano, włączono w struktury chętnych doktorantów, a sama organizacja działa przy Katedrze Technologii Polimerów, pod opieką dr inż. Krzysztofa Formeli, prof. uczelni.

Celem działalności Koła jest wzbogacanie wiedzy studentów przede wszystkim w zakresie chemii i technologii przetwórstwa polimerów, ale nie tylko.
Tworzymy wolną przestrzeń do dzielenia się pomysłami oraz umożliwiamy ich realizację. Członkowie Koła Naukowego Technologii Polimerów ”TECH-POL”
mają również możliwość udziału w badaniach naukowych oraz prezentowania rezultatów na seminariach, konferencjach oraz innych wydarzeniach.
Członkowie biorą także udział w akcjach mających na celu promocję Uczelni i Wydziału, m. in. w Dniu Otwartym ”Open PG”, Bałtyckim Festiwalu Nauki,
Nocy Muzeów, czy też w trakcie aktualnie odbywających się wycieczek szkół średnich w murach naszego Wydziału.