Laboratorium biologii komórki | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Laboratorium biologii komórki

Osoba odpowiedzialna:  dr hab. Ewa Augustin, prof. uczelni

Prowadzący:dr hab. Ewa Augustin, dr hab. Gracjana Klein-Raina

Laboratorium biologii komórki (semestr 2) jest praktyczną kontynuacją przedmiotu Podstawy biologii z elementami biologii komórki, prowadzonego w formie wykładu dla studentów kierunku biotechnologia, studia I stopnia w semestrze 1. Na laboratoriach studenci będą mieli możliwość praktycznego wykorzystania wiedzy zdobytej w trakcie wykładów, dotyczącej zarówno komórek prokariotycznych jak i eukariotycznych. Program zajęć laboratoryjnych obejmuje m.in. takie zagadnienia jak: określanie liczby chromosomów w komórkach eukariotycznych, morfologię komórki eukariotycznej, technik rozdzielania komórek metodą wirowania, metody dezintegracji komórek, analizę różnych sposobów poruszania się komórek, oznaczanie wrażliwości bakterii na bakteriofagi, mechanizmy horyzontalnego transferu genów.

Dodatkowe materiały dydaktyczne, zarówno do wykładów jak i do zajęć laboratoryjnych, znajdują się na stronie kursu Laboratorium biologii komórki w serwisie eNauczanie.