Praktyczne podstawy modelowania molekularnego | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Praktyczne podstawy modelowania molekularnego

Osoba odpowiedzialna: dr hab. inż. Marek Wojciechowski

Celem tego przedmiotu jest zaznajomienie studentów z teoretycznymi podstawami nowoczesnych metod modelowania, zarówno samych struktur cząsteczek chemicznych, jak i oddziaływań pomiędzy nimi. Zajęcia obejmują teoretyczne jak i praktyczne podstawy modelowania małych cząsteczek, makromolekuł oraz ich układów. Studenci poznają możliwości, wady i zalety najpopularniejszych, powszechnie dostępnych dla społeczności akademickiej, narzędzi do modelowania molekularnego. Uczą się analizy i czytelnej prezentacji uzyskiwanych podczas modelowania wyników.

Dodatkowe informacje i materiały dydaktyczne znajdują się na stronie kursu Praktyczne podstawy modelowania molekularnego w serwisie eNauczanie