Dzień Ziemniaka 2.06.2022 | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-05-31

Dzień Ziemniaka 2.06.2022

Zaproszenie na Dzień Ziemniaka
Wielkimi krokami zbliża się nasze najsłynniejsze wydziałowe święto – Dzień Ziemniaka! Został on zapoczątkowany około 20 lat temu. Inspiracją do powstania tego przedsięwzięcia był komiks stworzony przez studenta o pseudonimie Stefan. W swoim dziele przedstawiał on uczelniane perypetie studentów-ziemniaków. Oprócz komiksów Stefan stworzył również sympatyczne ziemniaczane portrety pracowników uczelni. Poniżej można zapoznać się z niektórymi rysunkami.

Ostatnie świętowanie Dnia Ziemniaka odbyło się w 2019 roku. Cieszymy się, że po długiej przerwie znowu możemy cieszyć się tym dniem! Jak za dawnych lat będzie można najeść się grillowaną kiełbasą oraz - jakże by inaczej – pieczonymi ziemniakami! Jest to wspaniała okazja do integracji, ponieważ oprócz jedzenia można wziąć udział w licznych grach i zabawach. Wydarzenie to jest bardzo dobrym pretekstem, aby na chwilę odsapnąć i nabrać sił na naukę do zbliżającej się sesji.

Możemy z radością oznajmić, że w tym roku zobaczymy się na świętowaniu, które odbędzie się 2 czerwca na parkingu przed budynkiem Nanotechnologii A w godzinach 10:00-16:00.

Na prośbę WRS zarządzone zostały godziny dziekańskie od 11.00 do 15.00. Tradycyjnie godziny te nie obejmują zajęć laboratoryjnych.

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych!

820 wyświetleń