Dzień Młodego Naukowca
Dzień Młodego Naukowca jest jednym z przedsięwzięć stanowiącym odpowiedź na potrzeby zgłaszane przez pracowników i doktorantów naszej uczelni. To miejsce integracji, inicjowania i wzmacniania współpracy, a także wymiany informacji pomiędzy badaczami będącymi na początku, ale nie tylko, swojej kariery naukowej.
I Dzień Młodego Naukowca odbędzie się 14 września 2023 r. w godzinach 9:00 – 13:45 i będzie się składać z 3 paneli:
Wykład (9:00 – 11:00)
(w języku polskim)
Popularnonaukowy wykład Dawida Myśliwca z "Naukowego Bełkotu" pt. "Czego nauczyło mnie 15 lat mówienia o nauce?"
Dawid Myśliwiec jest doktorem nauk chemicznych, polskim twórcą internetowym, założycielem dwóch kanałów popularnonaukowych w serwisie YouTube – "Uwaga! Naukowy Bełkot" i "Wyłącznie Naukowy Bełkot", na których można znaleźć filmowe opracowania rozmaitych zagadnień z przeróżnych dziedzin nauki, ciekawostki oraz autorski podcast „Przegadana Godzina”. Od 2010 roku Dawid regularnie pojawia się na polskich festiwalach nauki i konkursach naukowych.
Q&A z Rektorem (11:15 – 12:15)
(w języku polskim, będzie możliwość zadawania pytań w języku angielskim)
Otwarty dialog władz ze społecznością akademicką jest niezwykle istotny, dlatego podczas Dnia Młodego Naukowca prof. Krzysztof Wilde, Rektor Politechniki Gdańskiej, udzieli odpowiedzi na pytania najbardziej nurtujące pracowników, doktorantów i studentów. Pytania można przesyłać poprzez formularz do 13 września, do godz. 10:00 włącznie. Zostaną one pogrupowane i zadane Rektorowi w trakcie spotkania.
Naukowe randki (12:45 – 13:45)
(w języku polskim/angielskim)
Panel szybkich randek naukowych ma służyć inicjowaniu i wzmacnianiu współpracy naukowej w niezobowiązującej i przyjaznej formule. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych naukowców, aby podczas kilkuminutowych rozmów opowiedzieli o prowadzonych przez siebie badaniach i projektach, wymienili się doświadczeniami, nawiązali sieć kontaktów i rozpoczęli współpracę.
Na wszystkie panele (wykład/Q&A z Rektorem/Naukowe randki) obowiązują zapisy.
Dodatkową atrakcją będą serwowane przez chemików z Koła Naukowego Technologii Polimerów TECH-POL pyszne lody tworzone przy użyciu ciekłego azotu. Członkowie Koła przy okazji zapewnią również solidną porcję wiedzy.