Nagroda dla najlepszej wolontariuszki: mgr inż. Klaudii Suliborskiej | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2020-12-14

Nagroda dla najlepszej wolontariuszki: mgr inż. Klaudii Suliborskiej

mgr inż. Klaudia Suliborska

5 grudnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza - święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1985 roku. Od kilku lat to szczególne wydarzenie jest celebrowane także w Gdańsku. W tym roku, z powodu pandemii, gala na zakończenie Gdańskiego Tygodnia Wolontariatu, która podsumowuje także cały rok działalności wolontariuszy z naszego miasta, odbyła się on-line.

Podczas gali przyznano nagrody w konkursie „Aktywni społecznie” za działania i projekty, które w tym roku szczególnie się wyróżniły. Konkurs to też sposób, by podziękować wolontariuszom, koordynatorom, organizacjom pozarządowym za bezinteresowną pracę na rzecz drugiego człowieka. Kapituła przyznał nagrody w 4 kategoriach.

W kategorii Wolontariusz/Wolontariuszka roku – nagrodzona została nasza doktorantka i jednocześnie pracownik administracji - Pani Klaudia Suliborska.
Pierwszą i najważniejszą grupą jakiej poświęca się Klaudia są podopieczni Fundacji Mam Marzenie. Mimo natłoku zarówno zawodowych, jak i fundacyjnych obowiązków Klaudia nie zrezygnowała z osobistych spotkań z dziećmi, podczas których poznaje ich marzenia i dąży do ich spełnienia. Klaudia odznacza się niepohamowaną motywacją i wiarą we własne siły, co niejednokrotnie bezpośrednio wpłynęło na spełnienie dziecięcego marzenia. Podopieczni fundacji stanowią dla niej najważniejszą grupę i to im bezbrzeżnie się poświęca, co napawa ją dumą i napędza do dalszego działania. Ponadto Klaudia zawsze pozostaje do dyspozycji i służy pomocą innym trójmiejskim Wolontariuszom. Potrafi nawiązać kontakt z nowymi kandydatami, chcącymi spełniać marzenia i wspierać ich w zdobywaniu niezbędnego doświadczenia. Jej wieloletnia działalność jest dla nich podporą i niesłabnąca inspiracją.

Na stronie Fundacji Mam Marzenie Pani Klaudia tak pisze o swojej pracy wolontariuszki: „Pokochałam naszą ideę, poznawanie i spełnianie dziecięcych marzeń, a dzięki fundacji przekonałam się o dobroci i bezinteresowności drugiego człowieka. Wolontariat wiele mi uświadomił, nauczył jak cieszyć się z codzienności i walczyć, o to co się kocha, dzięki niemu poznałam wielu fantastycznych ludzi. Działalność w FMM  to jedno z piękniejszych doświadczeń, jakie dane mi było przeżyć”

Pani Klaudii gratulujemy i życzymy satysfakcji z pracy na rzecz innych osób!

Czytaj więcej na: