PG w rankingu QS World University Rankings by Subject 2021 w dyscyplinie Chemistry! | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-03-18

Okładka QS Worlds University Rankings by Subject 2021
Politechnika Gdańska została po raz pierwszy ujęta w prestiżowym QS World University Rankings by Subject 2021 w dyscyplinie Chemistry.

W dyscyplinie Chemistry zajęliśmy miejsce w przedziale 451-500, a w dyscyplinie Engineering-Electrical & Electronic w przedziale 401-450, co stanowi wzrost z poprzednio zajmowanej pozycji w przedziale 451-500.

Ranking ma pomóc studentom w wyborze najlepszej uczelni w interesującej ich dyscyplinie. W edycji 2021 przeanalizowano ponad 14 tys. programów studiów realizowanych na 1452 uczelniach. Ranking dzieli kształcenie na pięć obszarów: „Arts & Humanities”, „Engineering & Technology”, „Life Sciences & Medicine”, „Natural Sciences” oraz „Social Sciences & Management”. Łącznie obejmują one 51 dyscyplin.

Metodologia rankingu dziedzinowego obejmuje cztery główne kryteria: reputacja uczelni w danej dyscyplinie wśród kadry akademickiej (ankieta ponad 100 tys. akademików), reputacja pracodawców (blisko 50 tys. ankietowanych), cytowania (na podstawie bazy Scopus) oraz indeks Hirscha.

Najlepszą polską uczelnią w dyscyplinie Chemistry okazał się być Uniwersytet Jagielloński (pozycja w przedziale 251-300), natomiast w dyscyplinie Engineering-Electrical & Electronic  Politechnika Warszawska (pozycja w przedziale 201-250).

Wielki sukces odniósł Uniwersytet Jagielloński, który znalazł się w rankingu w aż 15 różnych dyscyplinach.

Dokładne wyniki znajdują się na stronie rankingu QS World University Rankings by Subject 2021

Sprawdź