Konkurs Wydziału III NŚiNoZ PAN | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Konkurs Wydziału III NŚiNoZ PAN

Polska Akademia Nauk - logotyp

Szanowni Państwo,

Wydział III Nauk Ścisłych i Nauk o Ziemi PAN ogłosił konkurs o nagrodę wydziałową, która przyznawana jest w dziedzinie: astronomii i fizyki, chemii, matematyki oraz geologii i mineralogii za wyróżniające i twórcze osiągniecie naukowe. W dziedzinie chemii jest to nagroda im. Włodzimierza Kołosa.

Nagrodę przyznaje się za konkretną pracę (lub cykl prac) opublikowaną w ciągu 4 ostatnich lat (wliczając rok przyznania nagrody). Wiek kandydata do nagrody w dniu 1 stycznia, w którym przyznawana jest nagroda, nie może przekraczać 40 lat.

Wniosek powinien zawierać konkretnie sprecyzowane osiągnięcia naukowe kandydata, za które Nagroda jest proponowana. W przypadku gdy kandydat nie jest jedynym autorem wskazanej pracy, jego wkład powinien być szczegółowo opisany.

Wniosek wraz ze zgłaszaną pracą (skan) należy przesłać w formie elektronicznej na adres: dziekan.wch.@pg.edu.pl.

Termin składania wniosków upływa 7 czerwca 2021 r. godz. 15:00.

Kandydatów do nagród PAN wskazuje rada dyscypliny.

Zgłaszaną pracę proszę także opisać poprzez podanie IF, Q i punktów MNiE.

Janusz Datta