Program Ulam NAWA | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-05-24

Program Ulam NAWA

NAWA - logotyp

Do 10 czerwca br. można składać wnioski o uczestnictwo w programie ułatwiającym przyjazdy do Polski zagranicznym naukowcom w ramach:

• prowadzenia badań naukowych
  • odbycia stażu podoktorskiego
  • pozyskania materiałów do badań lub publikacji naukowej

Jako uzupełnienie powyższych aktywności, przyjazd może obejmować również prowadzenie zajęć dydaktycznych w Ośrodku goszczącym. prowadzenia zajęć dydaktycznych w uczelni

Pobyty zagranicznych naukowców w Polsce mogą trwać od 6 do 24 miesięcy, a beneficjent w ramach Programu otrzyma na czas pobytu comiesięczne stypendium w wysokości 10000 PLN oraz dodatek mobilnościowy, który pozwoli na pokrycie kosztów organizacji podróży.

Wnioski należy kierować do Działu Spraw Naukowych celem uzyskania akceptacji uczelni (Person authorised to represent the Host institution)

Szczegóły programu znajdują się pod linkiem https://nawa.gov.pl/naukowcy/program-im-ulama/ogloszenie