Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2021 | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-06-23

Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2021

Ranking Szkół Wyższych 2021
W opublikowanym właśnie Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2021 w Rankingu Uczelni Akademickich, który obejmuje prawie 100 szkół wyższych posiadających uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora, Politechnika Gdańska zajęła szóste miejsce, ex aequo z Politechniką Wrocławską.

Ranking Uczelni Akademickich opiera się ma siedmiu kryteriach: prestiż, absolwenci na rynku pracy, potencjał naukowy, efektywność naukowa, potencjał naukowy, innowacyjność i umiędzynarodowienie.

Pierwsza dziesiątka przedstawia się następująco:
Ranking Uczelni Akademickich Perspektywy 2021

1. Uniwersytet Jagielloński – 100 pkt.
2. Uniwersytet Warszawski – 99,2 pkt.
3. Politechnika Warszawska – 83,5 pkt.
4. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza – 80,3 pkt.
5. Akademia Górniczo-Hutnicza – 78,1 pkt.
6. Politechnika Wrocławska – 72,2 pkt.
6. Politechnika Gdańska – 71,9 pkt.
8. Politechnika Łódzka – 70,5 pkt.
8. Gdański Uniwersytet Medyczny – 70,4 pkt.
10. Warszawski Uniwersytet Medyczny – 69,1 pkt.

W rankingu wg typów uczelni Politechnika Gdańska zajęła 3 miejsce ex aequo z Politechniką Wrocławską wśród uczelni technicznych.

W rankingu Perspektywy 2021 ocenionych zostało także 71 kierunków studiów w obszarach rankingowych obejmujących nauki: humanistyczne, społeczne, ekonomiczne, ścisłe, przyrodnicze, techniczne, medyczne i o zdrowiu, rolnicze, leśne i weterynaryjne.

W Rankingu Kierunków Studiów wysoko uplasowały się prowadzone na naszym Wydziale w obszarze kierunków ścisłych i technicznych kierunki studiów. Kierunek Chemia zajmuje 5 miejsce, po Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytecie Wrocławskim. Biotechnologia zajęła miejsce szóste, Inżynieria Materiałowa – trzecie, a Technologia Chemiczna – miejsce czwarte.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://2021.ranking.perspektywy.pl/ranking/ranking-uczelni-akademickich i https://2021.ranking.perspektywy.pl/ranking/ranking-kierunkow-studiow