Nabór wniosków do konkursu START 2022 | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-09-27

Nabór wniosków do konkursu START 2022

Fundacja Nauki Polskiej - Program Start
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej otworzyła nabór wniosków do konkursu w programie START, w którym młodzi uczeni mogą zdobyć stypendium za wybitne osiągnięcia naukowe.

Stypendium START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej jest prestiżowym wyróżnieniem dla najzdolniejszych młodych badaczy i badaczek, przyznawanym w dowód uznania dla ich dokonań naukowych. Mogą się o nie ubiegać naukowcy reprezentujący wszystkie dziedziny nauki, którzy w roku składania wniosku nie przekroczyli 30 r.ż.

W konkursie o stypendium oceniane są przede wszystkim jakość i oryginalność dotychczasowego dorobku naukowego kandydata i kandydatki oraz najważniejsze osiągnięcie badawcze.

W ubiegłych latach wysokość rocznego indywidualnego stypendium wynosiła 28 tys. zł. Stypendium można przeznaczyć na dowolny cel.

W programie START przyznawane są również wyróżnienia kandydatom i kandydatkom, których osiągnięcia naukowe zostały najwyżej ocenione przez recenzentów konkursu i zostały uznane za wybitne.

Młodych naukowców zainteresowanych udziałem w konkursie zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem Programu Start i Instrukcją przygotowania wniosku znajdującymi się stronie programu. W dokumentach tych można znaleźć m.in. szczegółowe informacje o etapach procedury konkursowej, kryteriach oceny oraz sposobie składania wniosków, a także o zasadach przyznawania stypendiów wyjazdowych.

Wnioski w konkursie START 2022 można składać od 24 września do 22 listopada br. Wyniki zostaną ogłoszone w drugim kwartale 2022 r.

Uwaga! Zgodnie z regulaminem stypendium START można otrzymać tylko raz.

W ostatnich trzech latach (WCh) to Stypendium otrzymali dr Paulina Parcheta,  dr Miłosz Wieczór,  dr Mateusz Daśko,  dr Mariusz Szkoda.

Informacje  o konkursie