Nabór wniosków do programu Inkubator Innowacyjności 4.0 | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-09-24

Nabór wniosków do programu Inkubator Innowacyjności 4.0

Inkubator Innowacyjności

Do dnia 2.11.2021 r. do godz. 10.00 będzie trwał nabór wniosków do programu Inkubator Innowacyjności 4.0. Każdy z projektów zgłoszonych do programu przez pracownika naukowego Politechniki Gdańskiej może uzyskać dofinansowanie do 100 tys. zł. W przypadku tematów zgłaszanych przez studentów oraz doktorantów wymagany jest opiekun  naukowy z PG, który wejdzie w skład zespołu projektowego oraz złoży wniosek o finansowanie. Szanse na finansowanie mają projekty o wysokim potencjale wdrożeniowym do przemysłu.

Z finansów Inkubatora Innowacyjności można sfinansować m.in. wydatki na:

• materiały i surowce,
  • drobne wyposażenie laboratoryjne,
  • oprogramowanie/licencje na oprogramowanie,
  • zewnętrzne usługi np. ekspertyzy, raporty,
  • ochronę patentową (wraz z opłatami za zgłoszenia patentowe),
  • delegacje krajowe i zagraniczne,
  • udział w wydarzeniach o charakterze promocyjnym np. targach lub wystawach.

Warunkiem niezbędnym do zgłoszenia projektu badawczego do Inkubatora Innowacyjności 4.0 jest wykazanie jego potencjału komercjalizacyjnego, dlatego też w procesie kwalifikacji wniosku wymagane jest uzyskanie niezobowiązującej deklaracji od przedstawiciela firmy o potencjalnym zainteresowaniu wynikami prowadzonych prac badawczych.

Zgłoszenia do Programu w postaci wypełnionej Karty projektu wraz z Kosztorysem należy składać na adres inkubator.ctwt@pg.edu.pl, mail powinien być zatytułowany „Inkubator Innowacyjności 4.0 – zgłoszenie projektu”. Zostaną one zweryfikowane pod względem formalnym, a następnie do zakwalifikowanych wniosków zostanie przydzielony opiekun projektu (Broker Innowacji CTWT lub Excento), który skontaktuje się bezpośrednio z kierownikiem projektu.

Szczegółowe informacje na temat Inkubatora Innowacyjności 4.0 znajdują się na stronie Programu