Nabór wniosków w II edycji Programu Titanium | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-09-16

Nabór wniosków w II edycji Programu Titanium

Titanium Supporting International Patent Applications

Celem programu Titanium Supporting International Patent Applications jest wdrożenie mechanizmów identyfikacji i ochrony w skali międzynarodowej własności intelektualnej wartościowych wynalazków opracowanych na Politechnice Gdańskiej.

Nabór wniosków trwa do 25.10.2021 r. do godz.12.00.

Dofinansowanie może być przyznane wyłącznie na działania dotyczące wynalazków, do których Uczelni będą przysługiwać – w całości lub w części – prawa majątkowe, a Uczelnia nie podlega ograniczeniom co do komercyjnego wykorzystania wynalazku.

Maksymalne dofinansowanie działań wynosi 18 000 zł brutto a maksymalny okres realizacji projektu wynosi 12 miesięcy.

Koszty kwalifikowane projektu obejmują:

• badania patentowe (analizy stanu techniki);
  • opracowanie dokumentacji zgłoszenia wynalazków w procedurze międzynarodowej PCT lub w procedurze europejskiej;
  • tłumaczenia dokumentacji zgłoszeniowej;
  • opłaty urzędowe za zgłoszenie.

Wniosek o dofinansowanie może złożyć pracownik, doktorant lub student Politechniki Gdańskiej.

Wnioski należy składać w wersji papierowej do Centrum Transferu Wiedzy i Technologii i w wersji elektronicznej na adres titanium@pg.edu.pl. Dodatkowe informacje na temat Titanium znajdują się na stronie programu.