Po co nam Związek Uczelni Fahrenheita? Zapraszamy na debaty | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-10-28

Po co nam Związek Uczelni Fahrenheita? Zapraszamy na debaty

Zaproszenie na debatę FarU
Zapraszamy do wzięcia udziału w 1 z 3 organizowanych debat pt. Po co nam Związek Uczelni Fahrenheita?

Opracowanie założeń i możliwych scenariuszy federalizacji uczelni oraz ich dalszej integracji, wdrożenie wspólnych projektów badawczych o zasięgu międzynarodowym, a także wzmocnienie działalności wydawniczej oraz prowadzenie wspólnej polityki promocyjnej i rankingowej to tylko niektóre zadań Związek Uczelni w Gdańsku im. Daniela Fahrenheita (FarU). O idei i celach jego utworzenia, głównych kierunkach dalszego rozwoju, jak również podjętych i planowanych inicjatywach chcemy porozmawiać ze społecznościami akademickimi uczelni członkowskich podczas debat. W rozmowach uczestniczyć będą Rektorzy Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Politechniki Gdańskiej oraz Uniwersytetu Gdańskiego wraz z Dyrektor Związku Uczelni. Udział potwierdziły również władze samorządowe.

Program debat:

• Idea Związku Uczelni Fahrenheita – prof. Adriana Zaleska-Medynska, dyrektor Związku Uczelni Fahrenheita
  • Wystąpienia przedstawicieli Władz regionalnych
  • Sesja pytań z udziałem Rektorów trzech uczelni
  • Dobre praktyki francuskich uczelni federacyjnych.

Spotkania odbędą się w formule hybrydowej. Ze względów bezpieczeństwa i z uwagi na obostrzenia epidemiczne w konferencji stacjonarnie może wziąć udział 150 osób. Decydująca jest kolejność zgłoszeń.

Debaty będą transmitowane na kanale YouTube Związku oraz Facebooku FarU.

Debata na Politechnice Gdańskiej odbędzie się 4 listopada br. (Gmach Główny, Dziedziniec Fahrenheita).

Więcej informacji na stronie FarU