Weronika Nowicka i Wojciech Szot - laureaci kolejnej edycji stażu naukowego w firmie SABIC | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-10-21

Na zdjęciu Weronika Nowicka i Wojciech Szot

Z radością informujemy, że Weronika Nowicka i Wojciech Szot otrzymali stypendium firmy SABIC wraz z zaproszeniem do odbycia 12-miesięcznego stażu naukowego w oddziale R&D SABIC w Holandii. Stypendyści będą pracować w międzynarodowej grupie badawczej nad procesami katalitycznymi otrzymywania poliolefin. Jest to już 9 edycja staży w SABIC skierowana do młodych naukowców, którzy w ramach współpracy z firmą mogą uczyć się jak pracować w najnowocześniejszych laboratoriach firmy i wykonywać badania będące podstawą ich prac magisterskich. Opiekunem naukowym Weroniki i Wojciecha jest dr hab. inż. Lidia Jasińska-Walc, prof. uczelni. Staże oferowane są przez Katedrę Chemii i Technologii Materiałów Funkcjonalnych Wydziału Chemicznego PG.

Cieszymy się z sukcesów naszych Studentów i życzymy powodzenia w pracy naukowej.