Finansowanie 7 projektów OPUS 21 | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Finansowanie 7 projektów OPUS 21

Logotyp Narodowego Centrum Nauki

Szanowni Państwo,

z wielką przyjemnością informujemy, że aż trzy projekty z WCh i cztery w ramach różnych konsorcjów PG-GUM, UG-PG, PG-UWr, UKW-PG uzyskały finansowanie w konkursie Narodowego Centrum Nauki - OPUS 21:

1. „Nowe katalizatory oparte na metalach nieszlachetnych do elektroutleniania amoniak”, ST4, kierownik projektu: dr hab. inż. Justyna Łuczak, Politechnika Gdańska; Wydział Chemiczny, kwota dofinansowania: 1 727 200zł.
  2. Badania hybrydowych zaawansowanych procesów redukcji”, ST8,  kierownik projektu:  dr hab. inż. Grzegorz Boczkaj, kwota dofinansowania: 1 368 260zł.
  3. Zagospodarowanie odpadów frakcji bio do dwuetapowego wytwarzania biowodoru z jednoczesnym uzdatnianiem strumieni gazowych za pomocą zielonych rozpuszczalników, ST8, kierownik projektu:  dr hab. inż. Jacek Gębicki, kwota dofinansowania: 1 584 048zł.
  4. Mechanizm tworzenia biofilmu przez uropatogenne bakterie E. coli produkujące fimbrialną adhezynę Dr - badania zmian proteomu i metabolomu w warunkach hodowli statycznej i dynamicznej”, NZ6, kierownik projektu: dr hab. inż. Rafał Piątek, konsorcjum: 1. Politechnika Gdańska; Wydział Chemiczny; 2. Gdański Uniwersytet Medyczny; Wydział Farmaceutyczny, kwota dofinansowania: 1 661 560 zł
  5. „Rola cieczy jonowych w fotokonwersji CO2”, kierownik projektu: prof. dr hab. inż. Adriana Karolina Zaleska-Medynska UG, ST4, konsorcjum: 1. Uniwersytet Gdański; Wydział Chemii; 2. Politechnika Gdańska; Wydział Chemiczny, kwota dofinansowania: 2 490 020zł.
  6. „Biotechnologiczny i farmakologiczny potencjał mikrobioty produktów pszczelich”, NZ9,  kierownik projektu: dr hab. inż. Piotr Szweda, konsorcjum: 1. Politechnika Gdańska; Wydział Chemiczny; 2. Uniwersytet Wrocławski; Wydział Chemii, kwota dofinansowania: 1 751 800
  7. PER2Water – Uwalnianie trwałych zanieczyszczeń organicznych ze zmarzliny do wód powierzchniowych”,ST10,  kierownik projektu dr hab. Danuta Szumińska UKW, konsorcjum: 1. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego; Instytut Geografii; 2. Politechnika Gdańska; Wydział Chemiczny,  kwota dofinansowania: 1 354 838

Laureatom serdecznie gratulujemy osiągniętego sukcesu i życzymy powodzenia podczas realizacji projektów.