Studentka z naszego Wydziału na europejskim konkursie EuRoC 2021 w Portugalii | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2021-11-02

Studentka z naszego Wydziału na europejskim konkursie EuRoC 2021 w Portugalii

Członkowie międzywydziałowego koła naukowego SimLE biorący udział w drugiej edycji European Rocketry Challange (EuRoc)
Członkowie międzywydziałowego koła naukowego SimLE biorący udział w drugiej edycji European Rocketry Challange (EuRoc) 

W dniach 11-17.10.2021 studentka Wydziału Chemicznego Julia Godlewska, razem z działającym przy Wydziale IMiO międzywydziałowym kołem naukowym SimLE, wzięła udział w drugiej edycji European Rocketry Challange (EuRoc) – uniwersyteckiego konkursu rakietowego, promowanego przez Portugalską Agencję Kosmiczną. W wydarzeniu wzięło udział około 400 studentów z całej Europy zgromadzonych w 20 zespołach, w tym w trzech z Polski. Studenci Politechniki Gdańskiej zaprojektowali i zbudowali rakietę R5. 

Na co dzień Julia Godlewska jest studentką V semestru kierunku Chemia i poza aktywną działalnością we wspomnianym kole SimLE, realizuje też swoje bardziej chemiczne zainteresowania naukowe. W ramach projektu NCN, którego kierownikiem jest dr hab. inż. Piotr Bruździak z Katedry Chemii Fizycznej, stara się scharakteryzować oddziaływania międzycząsteczkowe w roztworach peptydów. Wyniki swojej dotychczasowej pracy miała okazję zaprezentować na trzech konferencjach naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym.

Sam konkurs EuRoC ma na celu zachęcanie studentów do projektowania, budowania i uruchamiania własnych pojazdów, a w szerszym spektrum do rozwijania umiejętności technologicznych. Dlatego też, po pierwszych sukcesach, koło naukowe SimLE ma w planach start na międzynarodowym konkursie Spaceport America Cup w czerwcu 2022 roku. Życzymy dalszych sukcesów i samych pomyślnych startów.

https://www.instagram.com/simle.pg/

https://www.facebook.com/SIMLEpl

204 wyświetleń