II konkurs Francium Supporting Outstanding Doctoral Candidates | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-12-17

II konkurs Francium Supporting Outstanding Doctoral Candidates

Logotyp programu Francium

Program FRANCIUM stanowi element realizacji zadań programu IDUB, który ma na celu stymulowanie aktywności badawczej doktorantów Szkoły Doktorskiej na Politechnice Gdańskiej, a w szczególności ukierunkowanie tej aktywności na współpracę z jednostkami zagranicznymi.

W ramach programu przyznawane są stypendia projakościowe wyróżniającym się uczestnikom Szkoły Doktorskiej, w szczególności doktorantom prowadzącym badania we współpracy międzynarodowej.

Wnioski o stypendium mogą składać uczestnicy Szkoły Doktorskiej po ukończeniu pierwszego roku kształcenia. Finansowanie jest realizowane z Własnego Funduszu Stypendialnego PG /stypendium projakościowe wynosi 2 000 PLN miesięcznie i jest przyznawane na okres 12 miesięcy w danym roku akademickim/.

Nabór wniosków rozpoczął się 14.12.2021, a zakończy w dniu 16.01.2022;

Do wniosku należy dołączyć potwierdzenie osiągnięć. Wnioski należy składać w wersji elektronicznej do Biura Szkoły Doktorskiej na adres francium@pg.edu.pl; w tytule maila należy podać: FRANCIUM oraz imię i nazwisko, rok i skrót dyscypliny kształcenia.

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie programu Francium.