Stypendia dla wybitnych młodych naukowców | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-12-06

Stypendia dla wybitnych młodych naukowców

Logotyp Ministerstwa Edukacji i Nauki

Szanowni Państwo,

informuję, że do 31 grudnia 2021r. trwać będzie nabór wniosków na stypendia dla wybitnych młodych naukowców. Zgodnie z definicją ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce młodym naukowcem jest osoba prowadząca działalność naukową, która

• jest doktorantem lub nauczycielem akademickim – i nie posiada stopnia doktora, albo
  • posiada stopień doktora, od uzyskania którego nie upłynęło 7 lat, i jest zatrudniona w uczelni, federacji podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki, Polskiej Akademii Nauk, instytucie naukowym PAN.

Wniosek o przyznanie stypendium wypełnia się w Zintegrowanym Systemie Usług dla Nauki Obsługa Strumieni Finansowania (system ZSUN/OSF https://osf.opi.org.pl/). Przed przesłaniem wniosku do ministerstwa, wygenerowany z systemu ZSUN/OSF plik w formacie PDF („wniosek z podpisem ZSUN/OSF”) musi być opatrzony podpisem zaufanym albo kwalifikowanym podpisem elektronicznym (dokument elektroniczny) przez kierownika podmiotu składającego wniosek lub osobę przez niego upoważnioną. Podpisany wniosek o przyznanie stypendium wysyła się elektronicznie w systemie ZSUN/OSF. Osobą uprawnioną do podpisania wniosku o stypendium jest Prof. dr hab. inż. Sławomir Milewski, Prorektor ds. nauki. Za podpisanie elektroniczne wniosku będzie odpowiedzialny Dział Spraw Naukowych.

Ze względu na planowane urlopy Władz Uczelni wnioski do podpisu należy przysłać na adres: malmakow@pg.edu.plnajpóźniej do 28.12.2021 r.

Wnioski otwarte w systemie ZSUN/OSF należy udostępnić do wglądu Działowi Spraw Naukowych (redaktor pomocniczy -> zarejestrowany użytkownik OSF -> login: dobn123).

Młody naukowiec może wskazać swoje najlepsze osiągnięcia z całego okresu pracy naukowej, które zostały zrealizowane do 30 listopada 2021 r.

Szczegóły konkursu