Stypendysta programu S.Ulama (NAWA) prof. S. H. Sonawane i umowa o współpracy | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-12-17

Stypendysta programu S.Ulama (NAWA) prof. S. H. Sonawane i umowa o współpracy

Fotografia ze spotkania z Panią Dziekan prof. A. Kot-Wasik
Spotkanie prof. S. Sonawane z Dziekan Wydziału Chemicznego prof. A. Kot-Wasik. Na zdjęciu od lewej: prof. A. Kot-Wasik, prof. S. Sonawane, prof. G. Boczkaj /fot. U. Kampowska

Na Wydziale Chemicznym półroczny projekt badawczy realizował prof. Shirish H. Sonawane (h-index /wg Scopus/: 43) z National Institute of Technology Warangal w Indiach. Pobyt był finansowany w ramach stypendium przyznanego z programu im. Stanisława Ulama (NAWA). Opiekunem projektu był dr hab. inż. Grzegorz Boczkaj, prof. PG (Katedra Inżynierii Procesowej i Technologii Chemicznej). Badania dotyczyły nowych rozwiązań w zakresie technologii oczyszczania wody i ścieków. Dotychczasowa współpraca naukowców zaowocowała 5 publikacjami w czasopismach z listy JCR, a kolejne publikacje są w przygotowaniu.

Pomyślna współpraca, przyczyniła się również do podjęcia inicjatywy podpisania pomiędzy instytucjami umowy o współpracy. Porozumienie zostało podpisane przez Dyrektora NIT Warangal prof. NV Ramana Rao oraz JM Rektora PG prof. Krzysztofa Wilde w listopadzie 2021.

Naukowcy planują kontynuować współpracę naukową w formie wspólnych badań oraz projektów naukowych.