Wyniki konkursu MINIATURA 5 | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Wyniki konkursu MINIATURA 5

Logotyp Narodowego Centrum Nauki

Szanowni Państwo,

z wielką przyjemnością i satysfakcją informujemy, że aż sześć projektów zgłoszonych przez  młodych pracowników Wydziału Chemicznego na konkurs NCN -  MINIATURA 5 na pojedyncze działania naukowe uzyskało finansowanie:

1. Opracowanie i zastosowanie metody umożliwiającej przeprowadzenie analizy składu oligosacharydów mleka ludzkiego”, osoba realizująca projekt dr inż. Dorota Iza Garwolińska, przyznane środki 49 775 zł. Rodzaj działania naukowego: badania wstępne/pilotażowe.
  2. Badania wpływu biologicznej obróbki materiałów lignocelulozowych na powstawanie inhibitorów fermentacji ciemnej”, osoba realizująca projekt dr inż. Karolina Barbara Kucharska, przyznane środki 47 630 zł. Rodzaj działania naukowego: badania wstępne/pilotażowe.
  3. Usuwanie hydrofobowych lotnych związków organicznych z powietrza w biofiltrze ze złożem zraszanym w obecności cieczy głęboko eutektycznych”, osoba realizująca projekt dr inż. Piotr Rybarczyk, przyznane środki 39 270 zł. Rodzaj działania naukowego: badania wstępne/pilotażowe.
  4. Charakterystyka procesu upłynniania celulozy oraz analiza produktów końcowych”, osoba realizująca projekt dr inż. Paulina Kosmela, przyznane środki 30 800 zł. Rodzaj działania naukowego: badania wstępne/pilotażowe.
  5. Badanie anizotropii magnetycznej oraz dynamiki relaksacji dla nowych heteroleptycznych silanotiolanów Co(II) o geometrii tetraedrycznej”, osoba realizująca projekt dr inż. Daria Mirosława Kowalkowska-Zedler, przyznane środki 28 600 zł.  Rodzaj działania naukowego: wyjazd badawczy.
  6. Efektywność desorpcji związków perfluorowanych z mikroplastiku w modelu uwzględniającym proces trawienia u ryb i człowieka”, osoba realizująca projekt dr inż. Aneta Dorota Pacyna-Kuchta, przyznane środki 28 050 zł. Rodzaj działania naukowego: badania wstępne/pilotażowe.

Laureatom serdecznie gratulujemy.

Politechnice Gdańskiej przyznano finansowanie 15 projektów.

W całym konkursie do sfinansowania zakwalifikowano 321 projektów.