Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi 2022 - sprzątanie Motławy | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-04-06

Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi 2022 - sprzątanie Motławy

Kajakarze na Motławie
Na zdjęciu kajakarze na Motławie – uczestnicy akcji Sprzątanie Świata 2021. /Fot. z archiwum prywatnego A. Korkosz
W sobotę 23 kwietnia w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Matki Ziemi Politechnika Gdańska i SKK Morzkulc we współpracy z kajakową przystanią Around Gdańsk i Fundacją Galar Gdański organizuje sprzątanie Motławy z kajaków. Akcja organizowana jest przy życzliwym wsparciu Dziekan Wydziału Chemicznego oraz Rektora PG.

Kajakarze będą zbierali unoszące się na powierzchni Motławy odpady i przekazywali je na towarzyszące pomocnicze motorowe jednostki. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału serdecznie zapraszamy, zostaną im nieodpłatnie udostępnione kajaki, kamizelki, rękawiczki, worki na odpady, chwytaki do podejmowania nieproszonych gości rzuconych ludzką ręką do naszej pięknej rzeki. Nie jest wymagane doświadczenie w pływaniu kajakiem, kajaki są stabilnego typu, na miejscu zapewnione jest szkolenie, popłyniemy w towarzystwie doświadczonych kajakarzy i instruktora kajakarskiego. O tym jak się ubrać i przygotować przeczytać można i należy m.in. tu: https://aroundgdansk.pl/pl/gdansk-z-kajaka/wazne-informacje/.

Przy okazji  będzie można zaznać niepowtarzalnych walorów panoramy starego Gdańska oglądanego z perspektywy żabiej. Po drodze będzie okazja zobaczyć takie atrakcje Gdańska jak m.in.: Żuraw, Sołdek, Wyspa Spichrzów, Wyspa Ołowianka, kładka na Ołowiankę, Kanał Raduni, Długie Pobrzeże, Polska Filharmonia Bałtycka, Stocznia Gdańska, Martwa Wisła oraz Kamienna Śluza i Opływ Motławy w zależności od warunków na wodzie.

Impreza trwać będzie od godz. 12:00 do ok. godz. 14:00, start i meta przy przystani Cesarskiej Gdańsk, ul. Dokowa 1. Na miejscu jest możliwość (niestety odpłatnie) zaparkowania pojazdu, za darmo natomiast jest cała reszta: przechowanie rzeczy, których nie chcemy zabrać na kajak, toaleta i punkt gastronomiczny, a tam gorąca herbata i skromny acz smaczny poczęstunek regeneracyjny zapewniony przez organizatorów dla każdego uczestnika 🙂

Prosimy zabrać odpowiednią do warunków odzież – płyniemy bez względu na pogodę. Gwarantowane niezapomniane wrażenia, przychylność Neptuna i możliwość przybicia mokrej piątki na burcie Sołdka. Decyduje kolejność zgłoszeń, każde zostanie potwierdzone.

Zgłoszenia i informacje do 22 kwietnia 2022, godz. 14:00 na adres mailowy Lukasz.Katlewicz@pg.edu.pl

Koordynatorem akcji na Politechnice Gdańskiej jest mgr inż. Łukasz Katlewicz, pełnomocnik rektora ds. odpadów i odczynników chemicznych.

Więcej o zwiedzaniu Gdańska kajakiem:
https://aroundgdansk.pl/pl/gdansk-z-kajaka/

Więcej o gdańskich galarach:
https://www.galar.org.pl/ 

210 wyświetleń